„Јединствена Србија ће гласати за државни буџет за 2024. годину и све законе који су на дневном реду Скупштине Србије. Србија се у позитивном смислу економски разликује од многих држава и Србија је данас достигла и многе чланице Европске уније. Велики број фабрика је отворен у Србији и код нас је на делу економска сигурност и стабилност и међународна популарност. Не гледа се економска стабилност преко политикине политике, како би ја рекао, када је у питању саставни део Србије, а то је Косово и Метохија, чију су такозвану независност признале 22 државе чланице Европске уније, а 5 нису. Србија је постигла велике економске успехе и велики развој упркос нестабилној ситуацији у свету, многим ратовима и поплавама и елементарним непогодама које су погодиле нашу земљу, а прилив у буџету је већи и нико не може да каже да се лоше радило“, изјавио је председник и шеф посланичке групе Јединствене Србије у Скупштини Србије Драган Марковић Палма.
СМАЊИТИ БРОЈ ЂАКА У РАЗРЕДУ СА 28 НА 25
„Мој предлог за министарку просвете Србије, које је веома стручна и способна жена, да се максималан број ученика у једном разреду смањи са 28 на 25, како би избегли да један број наставника постане технолошки вишак. Смањењем броја ђака у једном разреду помогли би и ђацима и њиховим родитељима и просветним радницима. То нису велике паре за државни буџет, а на тај начин просветни радници би са вољом ишли на посао, а не да страхују да ли ће задржати посао“, рекао је Марковић.
ДОЗВОЛИТИ ЛЕКАРИМА КОЈИ СУ СТЕКЛИ ПРАВО НА ПЕНЗИЈУ, ДА И ДАЉЕ РАДЕ ДОК НЕ ДОЂУ НОВИ КАДРОВИ
„Услови у здравственим установама у Србији су побољшани не за 100 посто, већ за 400 посто. Некада многе здравствене установе нису имале ни ултразвук, а данас имају савремену опрему. Ја предлажем министарки здравља Србије да се нађе модалитет како да се помогне здравственим радницима, а посебно лекарима, који су стекли право да оду у пензију, да остану да и даље раде, јер би се могло десити да неке здравствене установе у унутрашњости Србије остану без одређених специјалиста и доћи ћемо у ситуацију да нема ко да ради и онда ће морати сви да иду у Београд и створиће се велике гужве у београдским болницама. Разлог за ово лежи и у чињеници да треба проћи и 20 година да добијете новог младог лекара, па би зато било битно наћи начин да ти доктори који могу у пензију, да прођу одређену комисију психофизичку да се види да ли могу да и даље да раде, како би били на располагању грађанима док се не створе нови кадрови“, предложио је Драган Марковић Палма.
ДА УВОЗНИЦИ НЕ ПРАВЕ КОНКУРЕНЦИЈУ ДОМАЋИМ ПОЉОПРИВРЕДНИМ ПРОИЗВОЂАЧИМА
„Пољопривредни буџет никада није био већи и субвенције по хектару никада нису биле веће. То није довољно, али је много веће него што је било. У једном извештају сам видео податак да је пољопривреда у Србији 5 до 6 посто БДП – а, то није велики проценат, али колико се људи бави пољопривредом у Србији и важно је сачувати те људе и њихове породице да остану на селу и сачувају село. Данас неко ко је посејао кукуруз или жито има губитак по хектару 100 000 динара, за то није крива Влада Србије јер цене одређује берза, плус су биле велике елементарне непогоде. Прошле године откупна цена жита је била 33 динара по килограму, данас од 18 – 20, цена кукуруза је прошле година била 37 динара, данас 18 – 20 динара по килограму, а ако је влажност већа плаћа се и 15 динара. То су цене које одређује берза, а не Влада Србије. Влада Србије није седела скрштених руку, већ је повећала субвенције. Оно што је важно је чињеница да опада број крупне стоке у шталама у Србији, опада број свиња, прасади, оваца и ако се тако настави за 3 до 4 године само ћемо увозити замрзло месо сумњивог порекла из иностранства и тако се прави конкуренција нашим произвођачима. Ја знам да ми увоз не можемо да забранимо, али се треба наћи модалитет како да заштитимо домаћег пољопривредног произвођача и наше производе“, изјавио је председник Јединствене Србије.
АКТУЕЛНОСТИ - 18.11.2024.
ИНТЕРВЈУ - 14.04.2020.