Далибор Марковић Палма, његова супруга и ћерка, као и градоначелница Јагодине др Јасмина Спасојевић и потпредседница Јединствене Србије Марија Јовановић, поклонили се појасу Мајке Божије
Потпредседник Јединствене Србије и члан Градског већа града Јагодине Далибор Марковић Палма ноћас је заједно са супругом и ћерком, те градоначелницом Јагодине др Јасмином Спасојевић и потпредседницом Јединствене Србије Маријом Јовановић и хиљадама верника из Србије и региона, у Храму Светог Саве у Београду, целивао Часни појас Пресвете Богородице. Далибор Марковић Палма је наставио пут свог оца Драгана Марковића Палме, чије је поштовање према цркви било безгранично. Подсетимо, Драган Марковић Палма са породицом је ктитор Храма Светог Јована Крститеља у Кончареву крај Јагодине, где породица Марковић живи, а добитник је највишег признања Српске православне цркве Ордена Светог Саве првог степена, као и Ордена Светог Симеона Мироточивог и Ордена Светих крагујевачких мученика првог степена. Далибор Марковић Палма је више пута походио Свету Гору одакле је Часни појас Пресвете Богородице и стигао у Београд, из манастира Ватопед.
КИЛОМЕТАРСКЕ КОЛОНЕ ИСПРЕД ХРАМА СВЕТОГ САВЕ У БЕОГРАДУ
Верници из свих крајева Србије и региона стрпљиво чекају и по више сати у километарским колонама, како би се поклонили и целивали Појас Мајке Божије, Пресвете Богородице. Појас Пресвете Богородице сматра се једином сачуваном реликвијом која потиче из земаљског живота Мајке Божје. Према црквеном предању, сама Пресвета Богородица исплела га је од камилје длаке и носила током живота. Након њеног Успења, појас је предала апостолу Томи. Касније је реликвија чувана у Јерусалиму и Цариграду, да би вековима потом доспела у манастир Ватопед на Светој Гори, где се и данас чува као једна од највећих светиња православља. Појас је подељен на три дела и веома ретко напушта манастир. Појас Мајке Божије стигао је у Београд после 6 и по векова и остаће у Храму Светог Саве на Врачару до 5. јуна.
АКТУЕЛНОСТИ - 28.05.2026.
АКТУЕЛНОСТИ - 18.05.2026.
ИНТЕРВЈУ - 14.04.2020.